Slovensko nacionalno superračunalniško omrežje

Vabilo za sodelovanje na ASHPC25 – Avstrijsko-slovenskem HPC srečanju 2025

Vabimo vas, da se udeležite ASHPC25 – Avstrijsko-slovenskega HPC srečanja 2025, ki bo potekalo v Rimskih Termah od 19. do 22. maja 2025.

ASHPC25 nadaljuje tradicijo letnih avstrijskih HPC srečanj (2015–2020) in avstrijsko-slovenskih HPC srečanj (2021–2024), s ciljem združiti uporabnike in ponudnike obsežnih računalniških virov za akademska in ne-akademska, raziskovalna in razvojna področja. Vabljeni predavatelji bodo delili vpoglede v najnovejši razvoj distribucijskih algoritmov strojnega učenja, algoritmični napredek v računalniških molekularnih znanostih, kvantno računalništvo ter izzive, s katerimi se soočamo pri simulacijah podnebnih in vremenskih napovedi. Srečanje predstavlja tudi platformo za izmenjavo izkušenj v zvezi z delovanjem velikih računalniških virov in izzivi, ki se pojavljajo pri njihovem upravljanju.

Predlogo lahko prenesete tukaj:

Povzetke lahko oddate na povezavi do 10. januarja 2025. Obvestila o sprejemu prispevkov ali plakatov bodo poslana do 10. februarja 2025.

Registracija za ASHPC25, skupaj s sestakom predstavnikov srednjeevropskih nacionalnih kompetenčnih centrov. Prosimo, da se registrirate do 15. februarja 2025, da zagotovite rezervacijo sobe, saj po tem datumu ne moremo jamčiti za razpoložljivost nastanitev.

Nudimo tudi štipendije za študente v višini 200 €. Za več informacij si oglejte poziv za povzetke in obrazec za registracijo.

Za nadaljnje informacije obiščite: ASHPC25.

ASHPC25 organizirata EuroCC Austria in  EuroCC SLING, nacionalna kompetenčna centra za superračunalništvo, velike podatke in umetno inteligenco, v sodelovanju z Vienna Scientific Cluster (VSC), Austria, Research Area Scientific Computing in Innsbruck, Austria, konzorcijem SLING in Akademsko in raziskovalno mrežo Slovenije (ARNES).

ASHPC25 finančno podpirata Avstrijsko združenje za visokozmogljive računalnike in projekt EuroCC 2. Srednjeevropsko srečanje delovne skupine NCCs financira projekt EuroCC 2.

Dostopnost